Risk Açıklaması

CFD’ler yüksek volatiliteye sahip yatirim araçlardir ve kaldiraç nedeniyle hizla para kaybetme riski yüksektir. Bireysel yatirimci hesaplarinin % 34’ü bu saglayici ile CFD ticareti yaparken para kaybediyor. CFD’lerin nasil çalistigini anlayip anlayamayacaginizi ve paranizi kaybetmekten yüksek risk alip alamayacaginizi düsünmelisiniz

ÖNEMLİ AÇIKLAMA Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce, karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız, mali durumunuzu ve kısıtlarınızı dikkate alarak

karar vermeniz gerekmektedir.

  • Kaldıraçlı işlemler, yatırılan teminat tutarının belirli bir katına kadar işlem yapılmasına imkân sağlayan, dayanak varlığın fiziki teslimata konu edilmediği tezgahüstünde gerçekleştirilen türev araç işlemleridir.
  • Kaldıraçlı işlemler, almak istediniz pozisyon üzerinden belirli bir orana (kaldıraç oranına) göre hesaplanacak tutarda teminat sağlayarak işlem gerçekleştirmenizi mümkün kılmaktadır.
  • Kaldıraçlı işlemler, daha az teminatla daha büyük hacimli işlem gerçekleştirilmesine imkân vermekle birlikte, işlem neticesinde oluşacak kâr ve zarar teminat tutarı üzerinden değil, açık pozisyon büyüklüğü üzerinden hesaplanmaktadır. Bu nedenle kaldıraç oranının risk algınızı etkilemesine izin vermemeli ve kaldıraçlı işlemlerde risk ve teminat yönetimine özellikle dikkat etmelisiniz. Risk getiri oranını kaldıracınız doğrultusunda ayarlamalısınız.
  • Her işlem için gereken teminat miktarı, kullanılan kaldıraç oranına, pozisyon büyüklüğüne ve dayanak varlığın fiyatına göre değişmektedir. Örneğin USDTRY paritesinde açacağınız 1 lotluk işlemin teminatıyla EURUSD paritesinde açacağınız 1 lotluk işlemin teminatı eşit değildir.
  • Kaldıraçlı işlem gerçekleştirmeden önce ihtiyaçlarınıza uygun dayanak varlıkları ve kaldıraç oranını belirleyerek, ilişkili riskleri tespit etmenizi ve yatırım kararlarınızı bu çerçevede vermenizi tavsiye etmekteyiz.

ROYEX Markets’e yapacağınız forex alım satım işlemlerine dair her türlü ücret, masraf, spread ve komisyon tutar ve/veya oranlarına ilişkin detaylı bilgilere https://www.royexmarkets18.com/ web sayfamız üzerinden veya yatırım uzmanınız ulaşabilirsiniz. ROYEX Markets Yatırımcıdan hiçbir surette fiziki nakit para kabul etmemektedir. Yatırımcı tarafından gönderilecek olan teminatlar banka kanalıyla EFT, havale veya kredi kartı yolu ile kabul edilecektir.