Şartlar ve Koşullar

1. GENEL HÜKÜMLER

1.1. Bu Lisans Sözleşmesi (bu andan itibaren Sözleşme olarak anılacaktır), Bağlı Ortakları (bundan böyle Firma olarak anılacaktır) ile temsil edilen ROYEX MARKETS ile bundan sonra Kullanıcı olarak adlandırılacak olan herhangi bir kişisel ya da yasal birim arasında yürürlüğe konulur. Bu Sözleşme, Firmanın Müşterilerine hizmet sunabilmesi (finansal ve bilgi niteliğinde hizmetler de dahil vb.) adına, kamuya açık veriler paketinin bir parçasıdır.

1.2. Kullanıcı, Firmanin hizmetlerini tercih ettiginde ya da baska türlü Firma ile etkilesime basladiginda, kamuya duyurulan bütün belgelerin bütün kosul ve sartlarini tamamen onaylar. Kullanici, Firmanin herhangi bir kamu belgesinin herhangi bir kismini (bölüm, madde) onaylamamasi durumunda (yani: Kullanici tarafindan saglanan verilerin kullanim sartlarini kabul etmiyorsa), Firma ile olan tüm iliskisi aninda durdurulur. Firma vb.)

1.3. Isbu Sözlesme, Firma tarafindan kamuya sunulan resmi web sitesinde paylasilacak olan herhangi bir biçimdeki formatta (Firma, Kullanicilar, üçüncü taraflar) ortaya çikan taraflarin hak ve sorumluluklarindan bahseder. Baska bir biçimde de transfer edilir, yaymlanir veya yayinlanir (yani: Firmanin veya Bagli Ortaklarinin birinin olan diger Web sitelerinde paylasilan veriler, müsteri araciligiyla paylasilan ekonomik gelismeler) terminaller vb.)

1.4. Isbu Anlasma yönünden, yukarida ifade edilen adreste yer alan ya da Firmanin alim-satim islemlerinin gerçeklestirildigi sunucusundan Firma web sunucusundan (site) bilgi edinen ve firmanin herhangi bir biçimde kullandigi kisiler ya da yasal birimler veri kullanicilari olarak sayilir.

1.5. Bu Anlasma, Firma’nin Web sitesinde (sunucu) yayimlanan ya da yayinlanan, dagitilan ya da baska veri kanallari kullanilarak yayinlanan ya da basili (basili) kopyalar da dahil olmakla beraber diger veri tasiyicilarda çogaltilan veriler adina geçerlidir.

1.6. Diger düzenlemeler, hukuki ve resmi veriler belirli veri çesitlerine uygulanir. Özellikle:

1.6.1 Sirket logosu tescil edilmis bir ticari marka özelligini tasir ve özellikle Uluslararasi Ticari Marka Kanunu’na dair mevzuatla saklanmaktadir ;

1.6.2 Makroekonomik Gelismeler (haber yayinlari), Dow Jones & Company Inc. (Ingiltere,Rusya) ya da lisans saglayicilari tarafindan aldiklari ve telif hakki yasasi ve baska fikri mülkiyet yasalari ile saklanan, Firmanin münhasir olmayan bir degeridir;

1.6.3 Firmanin Web sitesinde üçüncü sahislar tarafindan paylasilan materyallerin telif hakki, yazan kisilerin vatandaslik ülkelerinin mevzuati ve küresel yasalar tarafindan korunmaktadir;

1.6.4 Sirket’in Web sitesinde (sunucu) paylasilan ve Firma’nin kendi adina (kendisi) paylasilan materyallerin telif hakki küresel yasalarla korunmaktadir.